Menü

19 MAYIS'DA MOSKOVA & ST PETERSBURG1.GÜN İSTANBUL – MOSKOVA (19 Mayıs Perşembe)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK413 seferi ile saat 07.45'te Moskova’ya hareket. Saat 10:30'da inişimizi takiben pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüze binerek şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turunda, Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer, odalara yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz Işıklar Altında Moskova turuna katılabilirler (35 Euro) Geceleme otelinizde.

2.GÜN MOSKOVA (20 Mayıs Cuma)

Sabah kahvaltısı sonrası arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Kremlin Turu (50 Euro)

Rehberimiz eşliğinde yapacağımız Kremlin turunda tarih boyunca Rus çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmış Kremlin, dünyanın en büyük topu, dünyanın en büyük çanı, çarların taç giyme töreninin yapıldığı Assumption Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi görülecek yerler arasında. Kremlin turundan sonra Ekstra Novodeviçi mezarlığı (Nazım Hikmet) + Moskova Metrosu ve  Arbat Turu (40 Euro)  Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu müze statüsündeki  Novodeviçi Manastır Mezarlığı, Çaykovski’nin Kuğu Gölü Balesi’ni yazarken esinlendiği güzel gölün kıyısında bulunuyor. Burası Sovyet ve Rus döneminin önemli şahsiyetlerinin, santatçıların, bilim ve devlet adamlarının gömüldüğü yerdir. Nazım Hikmet’ten başka, Gogol, Anton Çehov, Boris Yeltsin ve Sovyet lider Kruşçev ve daha birçok tarihe mal olmuş kişinin mezarı buradadır.

1930’lu yıllarda SSCB döneminde açılan ve Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller ve değişik süslemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Moskova Metrosu dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Sovyet döneminin ruhunu yansıtan bu muhteşem toplu ulaşım ağı bizlere o dönemi yaşatarak unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilir buradaki restoranların birinde yemek yiyebilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya’nın bir dönem yaşadıkları ev de Arbat Sokağındadır. Turlar sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

3.GÜN MOSKOVA - ST PETERSBURG (21 Mayıs Cumartesi)

Otelde sabah kahvaltısının ardından tren garına transfer ve hızlı tren ile St. Petersburg’a hareket. 4 saatlik tren yolculuğu sonrası St. Petersburg’a varışta bizi bekleyen otobüsümüz ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Avrupa’nın en güzel ve en ilgi çekici şehirlerinden biri olan St. Petersburg mimarisiyle Paris, Amsterdam, Berlin’den esintiler taşırken, kanalları ve köprüleriyle Venedik’i andırıyor, bu nedenle Kuzeyin Venediği olarak adlandırılıyor. Şehirde, Neva Nehri kıyısında ve Nevski Prospekt üzerinde bulunan birçok bina sanat eseri niteliğindedir. Şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Prospekt Caddesi, Saray Meydanı, St. Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Kışlık Saray ve Amirallik Binası, 2. Alexandr Kan Kilisesii, Kont Strogonof Sarayı, Şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatlar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

4.GÜN ST PETERSBURG (22 Mayıs Pazar)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası arzu eden misafirler Ekstra Hermitage turuna katılabilirler. (50 euro) Hermitage dünyanın en büyük sanat müzesidir. Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Leonardo da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri  sergileniyor. Louvre, British Museum, Metropolitan mı yoksa Hermitage mı sorusunun yanıtını burayı gezdikten sonra verebileceksiniz.

Hermitage turu sonrası ekstra özel tekne ile İkramlı Kanal Turu (45 Euro) St. Petersburg 50’ye yakın irili ufaklı ada üzerine kurulmuştur. Bu adaların arasında bulunan kanal ve nehirlerde özel tekne ile yapılan harika gezide bu güzel şehrin bir başka yüzünü şampanya ve votkalarınızı yudumlayarak keşfetmenin keyfine varacaksınız.

Turlar sonrası otele dönüş ve geceleme otelinizde.

5.GÜN ST PETERSBURG – İSTANBUL (23 Mayıs Pazartesi)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve uçak saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Peterhoff Parkı + Büyük Yazlık Saray turuna katılabilirler (70 euro) (Tura katılmayan yolcularımız valizlerini otelde valiz odasına bırakabilirler) 

Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St.Petersburg’un silüetini izleyebilirsiniz. Burada yine 1. Petro tarafından 1715 yılında inşasına başlanan 300 metre uzanan cephesiyle oldukça görkemli, bir o kadar da zarif Büyük Yazlık Sarayı gezerken, çar ve çariçeler dönemine tanıklık edeceğiz. Tur bitiminde havaalanına transfer Bilet, gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 402 seferi ile saat 15:10'da İstanbul'a hareket. Saat 18:35'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Turlar

 

Işıklar Altında Moskova Gece Turu (35 Euro)

Moskova, akşamları şehrin ışıklarıyla birlikte bambaşka bir kimliğe bürünür. Özellikle yaz aylarında tam kararmayan hava bu şehКin akşamlarına ayrı bir güzellik katar. Akşam saatlerinde görkemli binalar üzerine yansıyan ışıklarla, şehir adeta bir masal kentine dönüşür. Otobüsümüz ile yapacağımız gece turu sırasında Kızıl Meydan’ın masalımsı güzelliğini, Kremlin’in ışıklandırılmış harikulade görüntüsünü Kızıl fıskiyeleriyle Zafer Parkı’nı ve daha  birçok güzelliği görme ve fotoğraflama imkanı bulacağız.

Kremlin Turu (50 Euro)

Kremlin, tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra önemli bir kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlindedir. Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzeler kompleksidir.

Novodeviçi + Metro + Arbat Turu (40 Euro)

1930’lu yıllarda SSCB döneminde açılan ve Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller ve değişik süslemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Moskova Metrosu dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Sovyet döneminin ruhunu yansıtan bu muhteşem toplu ulaşım ağı bizlere o döneme ilişkin önemli ipuçları yaşatarak unutulmaz bir deneyim sunuyor.  Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya’nın bir dönem yaşadıkları ev de Arbat Sokağındadır.

Hermitage Turu (50 Euro)

Hermitage dünyanın en büyük sanat müzesidir. Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760`tan itibaren Rus Çar ve Çariçelerinin kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında bulunuyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Leonardo da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri  sergileniyor. Louvre, British Museum, Metropolitan mı yoksa Hermitage mı sorusunun yanıtını burayı gezdikten sonra verebileceksiniz.

İkramlı Kanal Turu (45 Euro) 
Kuzeyin Venedik’i diye adlandırılan St. Petersburg 50’ye yakın irili ufaklı ada üzerine kurulmuştur. Bu adaların arasında bulunan kanal ve nehirlerde yapılan tekne turunda bu güzel şehrin bir başka yüzünü Şampanya ve Votkalarınızı yudumlayarak keşfetmenin keyfine varacaksınız.

Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turu (70 Euro)    
Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ve muhteşem yazlık sarayı ile ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St. Petersburg’un silüetini izleyebilirsiniz.

 


-Türk Havayolları ile İstanbul – Moskova / Petersburg – İstanbul uçak bileti
- Havaalanı ve şehir vergileri ( 210 € )
- Moskova’da 4* Holiday Inn Sushevsky veya benzeri otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
- Petersburg’da 4*Park Inn Pribaltiyskaya veya benzeri otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama  
- Tüm transferler
- Moskova ve Petersburg’da panoramik şehir turları
- Petersburg – Moskova arası Sapsan hızlı tren bilet
Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)

- Türsab zorunlu mesuliyet sigortası

- Öğle ve akşam yemekleri
- Ekstra turlar 
- Şahsi harcamalar
- Seyahat ve Sağlık sigortası
- Vize ücreti : 165  Euro

-Bahşişler (İsteğe bağlı olup, mecburi değildir)