Menü

5*DELUXE MS VIVA GLORIA GEMİSİ İLE "ALL INCLUSIVE ON BOARD" PARİS & NORMANDİYA & SEİNE SEN NEHRİ TURU



Tur Rotası

GÜN

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

HAREKET

01

Paris

Fransa

--

18.30

02

Les Andelys

Fransa

08.00

15.00

Rouen

Fransa

20.00

--

03

04

05

06

Rouen

Fransa

Fransa

Fransa

Fransa

--

14.00

Le Havre

00.01

--

Le Havre

--

20.00

Vernon

13.00

18.30

07

08

Paris

Fransa

Fransa

06.00

--

Paris

--

 

1.Gün |22.07.2022 İSTANBUL – PARİS

İstanbul Yeni Hava limanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 07.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1823 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.10’da Paris’e hareket. Yerel saat ile 12.50’de Paris’e varış . Varışın ardından Panoramik Paris Şehir Turu. Gezi esnasında Rivoli Caddesi, Vendome Meydanı, Notre Dame kilisesi, Quartier LatinSemti, Saint Germain Semti, Eiffel Kulesi, Zafer Anıtı, Opera binası, Louvre Müzesi,Pantheon, Orsay Müzesi, Concorde Meydanı, Champs Elysees, Trocadero Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde nehir gemimize transfer. Check-in ve kabinlere yerleşme sonrası ‘’Hoş Geldiniz’’ kokteyli. Saat 18.30’da geminin hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2.Gün |23.07.2022                          LES ANDELYS  - ROUEN

Gece 02.00 sularında geminin hareketi. Sabah 08.00’de Les Andelys’e varış ve gemide alınacak kahvaltının ardından Les Andelys Turu ve Gaillard Şato Turu. Büyüleyici Les Andelys kasabasında rehber eşliğinde yapacağınız yürüyüş turunda, Seine Nehri'nin yukarısında yer alan Aslan Yürekli Richard'ın eski kalesi Château Gaillard'ın tarihini de keşfedeceğiz.(Şato yolu dik rampa ve merdiven çıkışlı olup tüm tur yaklasık 5km yürüyüş turu olarak gerceklesır) Tur sonrası gemiye dönüş ve saat 15.00’de hareket. Akşam saat 20.00’de Rouen’e varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.Gün |24.07.2022                          ROUEN

Sabah kahvaltısının ardından Rouen Yürüyüş Turu. Kuzey Fransa'da Normandiya’nın tarihi başkenti olan Rouen, Sen Nehri üzerindeki bir liman kentidir. Roma döneminde ve Orta Çağ'da önemli olan Saint Maclou ve Saint Ouen gibi Gotik kiliseleri ve orta çağ yarı ahşap evleri ile ünlüdür. Notre Dame Katedrali'nin kuleleri birçok defa Empresyonist “Claude Monet” tarafından resmedilmiştir. Yükselen Gotik katedrali, eşsiz güzellikte restore edilmiş orta çağ mahallesi, antik kiliseleri, mükemmel müzeleri ve canlı kültürel hayatı ile Rouen, Normandiya'nın en ilgi çekici ve tarihi açıdan zengin yerlerinden biridir. Katılacağınız bir Sen Nehri turunda şehrin bilinmeyenlerini keşfedebilirsiniz. Özellikle Sanatsever gezginlerin uğrak durağı olan Rouen’de; Tarih ve Sanat Müzesini, bölgeye tarihi bir miras bırakan Joan of Arc'ın ayak izlerini takip etmeyi, bir zamanlar Orta Çağ'da suçlu mahkumların infaz edildiği yer olarak hizmet veren Eski Pazar Meydanını ziyaret etmeden ve burada bir kahve molası vermeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Tur sonrası gemiye dönüş ve saat 14.00’de geminin hareketi. Öğlen ve Akşam Yemekleri gemide.

4.Gün |25.07.2022                          LE HAVRE

Saat 00.01 de Le Havre’ye varış ve geceleme gemide.

Sabah kahvaltısının ardından Le Havre Şehir Turu.

Fransa'nın kuzeybatısında, Sen Nehri üzerinde kurulu bir kent olan Le Havre bölgenin en kalabalık merkezidir. Le Havre aynı zamanda "La Porte Océane" (okyanus kapısı) olarak da bilinir. Normandiya'nın Rouen'den önceki en büyük şehriydi. Aynı zamanda Fransa'daki ilk büyük ihracat kapısıydı.

Yürüyüş turumuzdan  sonra gemide öğlen yemeği ve ardından güzel yarı ahşap evlerin sıralandığı dar Arnavut kaldırımlı sokakları ile meshur Honfleur (extra )turu için aracımız ıle gemiden hareket  ederek varısta Honfleur yürüyüş turuna başlıyoruz

Ressamları ve müzisyenleri ile ünlü bir şehir olan Honfleur, Normandiya'nın en güzel liman şehridir. Kuzey Fransa'nın Normandiya bölgesindeki Calvados bölümünde, Sen Nehrinin İngiliz Kanalı ile buluştuğu haliçte yer alan büyüleyici bir şehirdir. 16. ve 18. Yüzyıllara ait mimari yapıları ile eski liman bölgesi olan “Vieux Bassin”, Claude Monet, Eugene Boudin, Gustave Courbet ve Johan Jongkind gibi önemli sanatçılara ilham kaynağı olmuştur.  Sakin bir limanı çevreleyen köhne eski evler, denize geçişi koruyan eski sur kalıntıları ve büyüleyici sokakların arkasındaki tarihi ile bizi kucaklayan şehrin bir liman olarak stratejik önemi, Yüz Yıl Savaşı'ndaki yıkımı, yeniden dirilişi ve hızla elde edilen serveti, Québec ile olan bağlantıları ve Empresyonist sanatçılara olan hayranlığı hakkında çok şey ortaya koyuyor. Rue des Boucheries (Kasaplar Sokağı), Honfleur'un en eski bölümü olan La Rue de la Prison'a (Hapishane Yolu), karanlık tarihi ve özünde Orta Çağ'a kadar uzanan Normandiyalı yarı ahşap evleri, kasabanın valisinin 18. yüzyıldan kalma evi, Saint-Catherine Kilisesi, Honfleur'a bakan 17. Yüzyıldan kalma Notre Dame de Grace şapeli, Arnavut kaldırımlı sokakları, yarı ahşap evleri, küçük tipik limanı ve eski balıkçı görülecekler arasındadır. Tur sonrası gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.Gün |26.07.2022                          LE HAVRE

Sabah kahvaltısının ardından; (Extra )Tarihi geçen ve pek çok filme konu olmuş bir çıkartma olan Normandiya Plajlarının Amerikan kesimine gitmek isteyenler için Colleville-sur-Mer'deki mezarlığı, Omaha Plajı'nı, Longues-sur-Mer'deki topçu bataryasını ve kalıntıların bulunduğu Arromanches köyünü ziyaret edebilirsiniz. İkinci Dünya Savaşı çıkarması sırasında kullanılan yüzen liman görülebilir. Dilerseniz Ranville Mezarlığı, Pegasus Köprüsü, Beny-sur-Mer'deki Kanada mezarlığı, Courseulle'deki 2. Farklı bir ilham kaynağı yaşamak isterseniz, Romanesk Normandiya Manastırı Rotası sizi bölgenin muhteşem tarihi manastırlarından birine götürecektir.. Turumuzun ardından akşam yemeği için gemimize dönüyoruz. Saat 20.00’de geminin hareketi. Geceleme gemide.

6.Gün |27.07.2022                          VERNON

Gemide alınacak öğlen yemeğinin ardından saat 13.00’de Vernon’a varış. (Ekstra) olarak yapılacak Monet’in Evi ve Bizy Şato Turu. Bu turumuzda; Giverny'deki Claude Monet'in evini ve bahçelerini ziyaret edeceğiz. Sanatseverler, nilüferler, Japon köprüleri ve zarif söğüt ağaçları gibi Monet'nin en sevilen resimlerinde ölümsüzleştirilen görüntüleri hemen tanıyacaklardır. Ünlü bahçelerinde ve kırk yıldan fazla yaşadığı evinin etrafında dolaşacak, Versay'ın zenginliğinden ilham alan 18. yüzyıldan kalma muhteşem Château de Bizy'yi ziyaret edeceğiz. Saray ve bahçelerde eşlik edilen bir turun keyfini çıkaracağız. Tur sonrası gemiye dönüş. Saat 18.30’da geminin hareketi.

7.Gün |28.07.2022                          PARİS            

Gemide alınacak kahvaltı sonrası(extra) harika bir Paris turu size bekliyor .Önce şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ne çıkıyoruz(hava sartlarına bağlı olarak iptal olabilir). Burda verilecek serbest zamanınızı kahvenizi yudumlayarak ya da teleskoplarla manzaranın detaylarını keşfederek geçirebilirsiniz. Daha sonra, şehrin kuzeyinde en ilgi çeken merkezlerden biri olan Moulin Rouge ‘un bulunduğu Pigalle semtinden geçerek, günümüze halen bohem yaşamın devam ettiği “ Ressamlar Tepesi” adıyla da bilinen Montmartre Tepesi’ne gideceğiz. Burada Tanrı’nın resmedildiği Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, Ressamlar Tepesi’ndeki yürüyüşümüze başlıyor ve ünlü şarkıcı Dalida’nın evini, Montmarte üzüm bağlarını, St. Denis heykeliyle küçük parkı ve arka sokakları gezerek meydanda alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Bu serbest zamanda ressamlarla pazarlık ederek bir portrenizi yaptırabilir ve evinize unutulmaz bir anıyla dönebilirsiniz. Tur sonrası gemiye dönüş serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Akşam dileyen misafirler için ekstra olarak Paris Gece Turu. Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş önemli cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini bu turumuzda göreceğiz; Opera Binası, Vendome Meydanı, Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı ve son olarak, dünyanın en şık caddesi Champs Elysees. Gecemizi dünyanın en ünlü kabarelerinden biri olan Lido'nun muhteşem showunu, şampanya eşliğinde seyrederek bitiriyoruz.

 

08.Gün |29.07.2022            PARİS – İSTANBUL

Sabah Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra özel aracımız ile Paris Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1826 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.05’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 20.40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

İlave Ücretler

 

Kişi Başı

Havalimanı ve Liman vergileri

490 Euro

Gemi Personeli Servis Ücreti
(Günlük kişi başı 11 € toplamda kişi başı 88€ kabin hesabınıza eklenecektir)

88 Euro

Vize Ücreti (Bu seyahat için Schengen vizesi gerekmektedir)

Sorunuz!

İptal ve İade Şartları:            

Tur Hareket tarihine;

 • 60 gün’e kadar cezasız iptal hakkı           
 • 59 gün – 30 gün arası %70                   
 • 29 gün – 21 gün arası %90                   
 • 20 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!

                                                                  
NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve varsa vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

 

5* MS VIVA GLORIA;

Yapım yılı        2005

110 / 11,45 mm

3 güverte       36 personel

76 kabin         153 yolcu

5* MS VIVA GLORIA, şık bir şekilde döşenmiş 76 kabinde 153 misafir için alan sunuyor. Ruby ve Diamond Güvertelerindeki tüm kabinlerde, yatağınızdan güzel manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz Fransız balkonları vardır. Diamond Güvertede, kabinlerin çoğu 14 m²'lik ikiz kabinlerin yanı sıra 17 m²'lik dört süittir. Ruby güverte ayrıca çoğunlukla 14 m²'lik ikiz kabinlerin yanı sıra 17 m²'lik iki süitle donatılmıştır. Emerald Güvertede sadece 14 m²'lik ikiz kamaralar bulunuyor ve bunların tamamının pencereleri açılamıyor. Tüm kabinler düz ekran TV, mini bar, RITUALS® güzellik ürünleri, saç kurutma makinesi, kasa, klima, duş ve tuvalet ile mükemmel bir şekilde donatılmıştır. Lobiyi restoran, Ruby ve Diamond Güverteye bir asansör bağlamaktadır.


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda
22.07.2022 / 29.07.2022
()
Emerald Ana Güverte Dış Kabin 15m2
2,480.00 EUR
3,170.00 EUR
Ruby Orta Güverte Dış Kabin 15m2 (Fransız Balkonlu)
2,780.00 EUR
3,570.00 EUR
Diamond Üst Güverte Dış Kabin 15m2(Fransız Balkonlu)
2,880.00 EUR
3,770.00 EUR


 • THY ile İstanbul – Paris – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5*MS VIVA GLORIA gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen ücretsiz turlar
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
  • Açık büfe kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği (çok servisli gurme menüler, masaya servis) dahil tüm yemekler ve ücretsiz masa seçimi ve esnek yemek saatleri ile atıştırmalıklar.
  • Gemiye Hoş Geldiniz kokteyl resepsiyonu ve Kaptan'ın Veda gala yemeği.
  • Maden suyu, alkolsüz içecekler, meyve suları, çeşitli kahve spesiyaliteleri, çay, kakao dahil alkolsüz içecekler.
  • Gün boyu alkollü içecek seçenekleri (köpüklü şarap, Aperol, beyaz şarap, kırmızı şarap, roze, şampanya, çeşitli biralar, uzun içecekler, kokteyller, alkollü içkiler, likörler).
  • İkindi Çayı: Her yolculukta bir kez çörekler, sandviçler, kekler, çikolatalar, makaronlar ve özel çaylar gibi tatlı ve tuzlu lezzetlerden oluşan kaliteli bir seçki.
  • Minibar
  • Hoşgeldin bir şişe köpüklü şarap
  • Yeniden kullanılabilir su şişesi
  • Tüm bahşişler ve Gemi personeli servis ücreti toplamda kişi başı 88€
  •  WI-FI
  • İsteğe bağlı tüm kıyı gezileri için ücretsiz son teknoloji ses kulaklıkları
 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası
  • 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.

 • Havalimanı ve Liman vergileri kişi başı 490 Euro
 • Ekstra turlar
  • Ekstra Turlar Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir
 • Seyahat İptal Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Vize ve servis ücreti Sorunuz!