Menü

COSTA FASCINOSA İLE UZUN NORVEÇ FİYORTLARI 12 GECE – 13 GÜNTur Rotası

TARİH

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

KALKIŞ

21.07.2022

KIEL

ALMANYA

-

17:30

22.07.2022

DENİZDE SEYİR

-

-

-

23.07.2022

ALESUND

NORVEÇ

10:30

19:00

24.07.2022

DENİZDE SEYİR

-

-

-

25.07.2022

HONNINGSVAG

NORVEÇ

13:00

-

26.07.2022

HONNINGSVAG

NORVEÇ

-

02:00

27.07.2022

TROMSO

NORVEÇ

08:00

17:00

28.07.2022

LEKNES – LAFOTEN ADALARI

NORVEÇ

08:00

18:00

29.07.2022

TRONDHEIM

NORVEÇ

13:00

18:30

30.07.2022

OLDEN

NORVEÇ

10:30

20:00

31.07.2022

BERGEN

NORVEÇ

09:00

19:00

01.08.2022

DENİZDE SEYİR

-

-

-

02.08.2022

KIEL

ALMANYA

08:00

-

Uçuş Bilgileri

21.07.2022 TK1661 IST HAM 07:35 – 09:45

 02.08.2022 TK1664 HAM IST 18:35 – 22:45

01.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI – HAMBURG -KIEL

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 03.30’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve ardından TK 1661 sefer sayılı uçak ile saat 07.35’te Hamburg’a hareket ediyoruz. Hamburg’a yerel saat ile saat 09.45 ’de varışımızın ardından Kiel limanına, gemimize transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman.

Gemimiz akşam 17.30’da Kiel limanından hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

02.GÜN DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

03.GÜN ALESUND

Gemimiz sabah saat 10.30’da Alesund limanına yanaşacak. Norveç'in Batı Fiyort bölgesinin tepesinde kurulmuş, tablo güzelliğinde Alesund, arka planında Sunnmøre Dağları'yla birkaç adaya yayılan ve Atlantik'e doğru uzanmaktadır. 20. yüzyılın başlarında yangın kasabanın çoğunu yakmış olsa da, Alesund tam bir Art Nouveau (Jugendstil) asaletiyle yeniden inşa edilmiştir. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Alesund Şehir Turu & Giske & Godoy Ada Turu" na katılabilirler. Bugün ki turumuzda Axca Dağına çıkıp şehrin tepeden manzarasını gördükten sonra Giske topluluğunun iki önemli adasını dünyanın sayılı tüp tünellerini kullanarak ulaşacağımız Giske ve Godoy adalarını ziyaret edeceğiz. Giske Normandiya olarak bilinen Norman yerlişimin ilk yönetecisi olan ünlü Viking Kralı Chieftain Rollo nun doğduğu yer olması sebebiyle Saga Adası olarak da anılmaktadır. Burada 1150 yılında geçmişte şapel olarak kullanılan eski mermer taş ile inşa edilmiş tarihi kiliseyi göreceğiz ve ardından Godoy adasına geçerek mükemmel görüntüsü ve manzarası ile Alnes balıkçı köyünü ve deniz fenerini göreceğiz. Norveç kırsal yaşamının tarihi hakkında bilgi sahibi olcağımız sammore açık hava müzesini göreceğiz. Geri dönerken deniz balıkçılığının yanı sıra ringa ve morina balığının işlendiği ünlü balıkçı limanını, eski bir ticaret merkezi olarak geçen fjord Borgund ve modern mahalleler görerek şehir merkezine varacağız. Burada kısa bir serbest zamandan sonra gemimize döneceğiz.Gemimiz akşam 19.00'da Alesund limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

04. GÜN DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

05.GÜN HONNINGSVAG

Gemimiz saat 13.00’de Honningsvag limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstraHonningsvag Turu” na katılabilirler. Dünya’nın tepesi olarak anılan bu burunu (North Cape) Avrupa’nın en kuzey noktası olarak addedebiliriz. Yüzlerce metre yükseklikte çorak ve yalçın kayalar üzerindeki bu eşsiz noktada Kuzey Kutbu’nda hissedeceksiniz.  Kalışımız süresince, çevrede yürüyüş yapabilir, konuk evinde kahvenizi yudumlayabilir, dünyanın ilk 180 derece açılı ekranından Kuzey Burnu’nun olağandışı coğrafyasını ve asırlardır bu bölgenin zor şartlarında yaşayan insanların hayatlarını gösteren Nordcap filmini izleyebilir, dünyanın en kuzey noktasındaki şapelini ziyaret edebilirsiniz. Yanınıza Anorak ve Montlarınızı almayı unutmayın. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası gemiye dönüş. Gemi bu gece limanda. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

06.GÜN HONNINGSVAG

Gemimiz akşam 02:00’da limandan ayrılacak.

07.GÜN TROMSO

Sabah saat 08.00’de Tromso limanına varış. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstraTromso Şehir Turu ve Polaria Merkesi Turu” na katılabilirler. Tromso kutupsal bölgeden önceki en son şehirdir. Etrafını çeviren inanılmaz güzellikteki ormanlar ve ulusal parkları ile meşhur olup, turumuza muhteşem bir müze ile başlıyoruz. Tromso Sami müzesinde, Kutup bölgesinde eskiden bugüne kadar gelmiş olan yaşamın izlerini görebileceğiz. Daha sonra bölgenin en önemli katedrali olan Arctic Katedrali ve mimarisini göreceğiz. Bu turumuzda ormanlarla kaplı Tromso'yu ve köprülerini göreceğiz. Sonrasında Tromso şehir merkezinde alışveriş için vaktimiz olacak. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam Yemeği ve geceleme gemide

08.GÜN LEKNES / LOFOTEN ADALARI

Sabah saat 08.00’de Leknes limanına varış. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstraLeknes Lofoten Adası Turu ve Viking Müzesi Turu” na katılabilirler. Leknes, kuzey ışıklarının, mavinin tonlarının ve yeşilin iç içe geçtiği, renkli balıkçı kasabalarıyla Norveç’in en çok ziyaret edilen limanlarından biri. Vikingler döneminde bile uzunca bir süre cazibe merkezi olmuş bu şehri gördükten sonra Borg Kasabasına doğru yola çıkıyor ve arkeolojik kazı alanına yapılmış olan Lofotr Viking Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Lofoten adalarına doğru yola çıkıyoruz kara, deniz ve göllerin içiçe geçtiği yollarda yüksek kazıkların üzerine kurulmuş “Rorbu” denen balıkçı barınaklarını görerek panoramik turumuzun ardından gemimize dönüyoruz.

Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

09.GÜN TRONDHEIM

Sabah saat 13.00’de Trondheim limanına varış. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstraTrondheim Şehir Turu ve Açık Hava Müzesi Turu” na katılabilirler. Kuzey’in başkenti Trondheim şehri, 997 yılında Viking Kralı Olav Tryggvason tarafından kurulmuş olup ülkenin üçüncü büyük kentidir.  Turumuzda şehri panoramik olarak gezecek ve şehir dışındaki Sverresli Gözlem Noktası’na çıkacak ve Sverresborg Açıkhava Folk Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada kuzeyin insanlarının 100 yıl önce nasıl evlerde ve nasıl geleneklerle yaşadığını canlı olarak göreceğiz. Akabinde,  yürüyerek eski şehrin tarih kokan sokaklarını, kuzeyin en büyük ve en güzeli olan Nidaros Katedrali’ni, şehri ikiye ayıran Nidelven Nehri’ni ve kanal üstündeki şehrin simgesi rengarenk tarihi antrepo binalarını göreceğiz.  Diğer yerler arasında Avrupa’nın en büyük ahşap binası olan 140 odalı Stiftsgarten Kraliyet Sarayı’nı, Son Viking Anıtı,  Old Town Bridge, tarihi Başpiskoposluk Sarayı, Torget Meydanı, pastoral renkte ahşap tarihi evlerden oluşan Bakklandet semti ve şehrin Champ Elysee’si sayılan Munkegate’yı sayabiliriz. Turumuzun ardından gemiye dönüyoruz.

Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde

10.GÜN OLDEN

Sabah saat 10.30’da Olden limanına varış. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstraOlden (Geiranger) Turu” na katılabilirler. Turumuzda otobüsümüzle Olden kasabasından ayrılarak Geiranger'i keşfedeceğiz. Storfjord’un sonundaki çatalda büyüleyici köy… İlk tanımı kuzeye giden posta rotası, şimdilerde ise turizm merkezi. Gezimiz Geiranger’den başlayıp, Kartal Yolu’ nu takiple 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağını görebileceğimiz terasında ve Flydal seyir Platformundan göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Zirveye çıkarken 180 derece açılı 10 virajlı yolda da ayrı bir heyecan yaşayacaksınız. Ayrıca Avrupa’nın en derin gölü olan Hornindal Gölü görülecek ve Stryn adlı yerleşim beldesini göreceksiniz. Vadiye döndüğümüz de kalan zamanımızı değerlendirmek için Norveç ürünlerinin en kaliteli örneklerini bulabileceğiniz mağazalar sizi bekliyor.  Turumuzun ardından gemiye dönüyoruz.

Gemimizin hareketi saat 20.00. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

11.GÜN BERGEN

Sabah saat 09.00’da Bergen limanına varış. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstraBergen Şehir Turu & Mt. Floen Turu” na katılabilirler. 1830 yılına kadar ticaretin ve gemilerin durak noktası olan ve şu an UNESCO’nun Dünya Mirasları kapsamında olan bu güzel kenti keşfimiz Alman Limanı ile başlayacak, güzelliği ile sizi büyüleyecek olan Balık ve Çiçek marketi ile devam edecek. Daha sonra Tarihi Hansa evleri,  Hakoon Sarayı ve Kruzberg Kulesi ile ünlü besteci Grieg’in Nordasvatnet Gölü kıyısındaki evini göreceğiz. Dönüş yolumuzda yüksek tepelerde mola verip Bergen’i kuşbakışı seyir imkânımız olacak. Ayrıca Bergen'in ünlü teleferiği ile Mt. Floien görülecek. Gemimizin hareketi saat 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

12. GÜN DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

13. GÜN KIEL - HAMBURG - İSTANBUL HAVALİMANI

Gemimiz saat 08.00’de Kiel limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ve bizi bekleyen araçlarımız ile Hamburg havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK 1664 sefer sayılı uçağı ile saat 18.35 de İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.45 de İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

İPTAL İADE ŞARTLARI

* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*

 

Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 /

119-90 gün %30

/ 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100

 


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
21.07.2022 / 02.08.2022
()
İç Kabin
1,649.00 EUR
2,970.00 EUR
1,099.00 EUR
Dış Kabin
1,849.00 EUR
3,330.00 EUR
1,099.00 EUR
Balkonlu Kabin
2,149.00 EUR
3,870.00 EUR
1,099.00 EUR


 • İstanbul Yeni Havalimanı – Hamburg - İstanbul Yeni Havalimanı ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • COSTA FASCINOSA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 12 gece 13 gün tam pansiyon konaklama.
 • Havalimanı ve Liman vergileri.
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
 • Grubun min. 25 kişi olması durumunda Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 • Gemideki eğlence ve şovlar.
 • Fitness & Spor salonu kullanımı.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 11€ gemide ödenir.
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 • Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (35€). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır