Menü

ÖZBEKİSTAN “ORTA ASYA'NIN KALBİNE YOLCULUK"1. Gün                        İstanbul – Taşkent

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma ve check-in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK368 sefer sayılı uçuşu ile 00.50’de Taşkent’e hareket. Yerel Saat ile 07.10’da Taşkent’e varış ve özel aracımız ile Taşkent Şehir Turu.

Geleneksel Orta Asya mimarisinin, İslami mimari ile zenginleştirilip, Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı bu şehirdeki turumuz sırasında; Hz İmam Camii, Hz Osman’ın el yazması, Eski Şehir, Emir Timur Müzesi ve Meydanı, Özbekistan’ın en büyük meydanı olan Bağımsızlık Meydanı’nı ve bu merkezi çevreleyen anıtları, Kükeldaş Medresesi, sonrasında Uygulamalı Sanatlar müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur esnasında yerel bir restaurantta Öğlen yemeği ve tur sonrasında yine yerel bir restaurantta Akşam Yemeği alacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün                        Taşkent – Ürgenç – Hive

Erken sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılış ve havalimanına transfer. Yerel havayolları ile 07.25’de Ürgenç’e hareket. 08.55’de Ürgenç’e varışımızı takiben özel aracımız ile 30km mesafedeki Hive’ye hareket. Yüzyıllardır değişmeden ayakta kalmayı başaran enfes bir şehir olan Hive turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi, İlam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan dervaze kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Hive turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve geceleme Hive otelimizde.

3. Gün                        Hive – Buhara

 

Erken sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılış ve Buhara’ya kara yolu ile hareket. Yol üzerinde Toprak Kala ve Ayaz Kala Kaleleri ziyareti. Öğlen Yemeği yerel bir kafede.

17.00 civarı Buhara’ya varış, otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün                        Buhara

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılış ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Buhara gezimize başlıyoruz. 5. Yüzyılda kurulmuş ve bugüne kadar varlığını sürdürmüş olan devasa Ark Kalesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan minaresi ve Mescidi, Uluğbey Medresesi, Leb-i Havuz Küllüyesi, Nasreddin Hoca Heykeli, Nadir Divan Bey Medresesi, Buhara Emir’in yazlık sarayı, Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi görülecek yerler arasındadır. Öğlen yemeğimizi turlar esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam Yemeğimizi Nadir Divan Begi Medresesinde yerel Özbek Dansları Gösterisi eşliğinde alıyoruz. Geceleme Buhara otelimizde.

 

5. Gün                        Buhara – Semerkand

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılış ve kara yolu ile Semerkand’a hareket. Yol üzerinde Gijduvan Seramik Atölyesini ziyaret. Öğlen yemeği yerel bir restaurantta.

Akşam saatlerinde Semerkand’a varış, Akşam Yemeği, otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

6. Gün                        Semerkand

Sabah kahvaltısının ardından Semerkand Şehir Turu.

Ortaçağ’da İslam Dünyası’nın gururu olarak görülen Semerkand’ın kalbi, 14. ve 15. yüzyıllardan kalma medreseler, camiler, hanlar ile çevrili Registan Meydanı ilk durağımız. Bibi Hanım Mescidi ve türbesi, İslamiyeti Orta Asya’ya getiren Qusam Ibn Abbas’ın mezarının da bulunduğu efsanelere konu olan Şah-ı Zinde türbesi, ünlü imparator Timurlenk’in mezarı Gur Emir türbesi, İmam Buhari Türbesi ve Camisi, Semerkand’ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora adanmış Uluğbey Gözlemevi, özel kâğıt atölyesi ve el yapımı halı dokuma fabrikası, Afrosiyab arkeolojik müzesi görülecekler arasındadır.  Öğlen yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Tur sonrası Akşam yemeğimizi yerel restorantta alıyoruz. Geceleme Semerkand otelimizde.

7. Gün                        Semerkand – İstanbul

Sabaha karşı 03.00’de otelimizden ayrılış ve havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra saat 05.35’de Türk Havayollarının TK373 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul- Yeni Havalimanına hareket. Türkiye saati ile 08.35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
04.09.2022 / 10.09.2022
()
Oda Fiyatı
1,599.00 USD
1,799.00 USD
1,599.00 USD
23.10.2022 / 29.10.2022
()
Oda Fiyatı
1,599.00 USD
1,799.00 USD
1,599.00 USD


 • Türk Havayolları ile İstanbul – Taşkent / Semerkand – İstanbul ekonomik sınıf uçak bileti
 • Havalimanı ve alan vergileri (400 USD)
 • Programda belirtilen şehirlerde 4*merkez otellerde toplamda 6 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm yemekler (6 öğle, 6 akşam yemeği)
 • Tüm transferler ( Taşkent , Hive, Buhara, Semerkand )
 • Taşkent – Ürgenç uçuşu ekonomik sınıf uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Tüm müze, park, ören yerleri giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
 • TÜRSAB mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası
  • 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.

 • Seyahat İptal Sigortası kişi başı 26 €
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj Ücreti
 • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), Rehber ve şoför bahşişleri
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar