Menü

RV LAN-DIEP BUTİK NEHİR GEMİSİ İLE GERÇEK UZAKDOĞU’NUN GİZEMLİ DÜNYASI01.Gün |25.12.2022        İSTANBUL ­– BANGKOK

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında 24 Aralık 2022 Cumartesi gecesi saat 23.30’de buluşma. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK68 sefer sayılı uçuşu ile 25 Aralık 2022 Pazar sabaha karşı saat 01.50’de Bangkok’a direkt uçuş. Yaklaşık 9 saatlik bir uçuş sonrası yerel saat ile 14.55’da Bangkok’a varış. Varış sonrası yapacağımız şehir turunda, Uyuyan Buda, Altın Buda, Parlamento Binası, Demokrasi meydanı, Kraliyet caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. Akşam saatlerinde otelimize transfer. Aksam yemeği ve ardından Geceleme otelimizde.

02.GÜN | 26.12.2022    BANGKOK – SIEM REAP– ANCHOR

Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve sabah saatlerinde yerel havayolları ile Siem Reap’a hareket. Varış sonrası 12.yy.da başkent olan Angkor Wat tapınak kompleksini gezmeye başlıyoruz. Angkor Wat, bugün Kamboçya'nın Siem Reap kentinin 6 km. kuzeyindeki Angkor antik şehrinde 1115-1145 yıllarında Kral II. Suryavarman tarafından yaptırılmış dev bir tapınak-şehirdir.

Khmer mimarisinin en önemli örneklerinden birisidir ve Kamboçya ile özdeşleşmiştir;  hava koşulları ,yoğunluk ve tempomuza bağlı olarak zaman el verdiğince bu kompleks içierisinde yer alan Angkor Tapınağı ;

Bayon Tapınağı (Üzerindeki Khamer yüz figürleri ile tanınır);Ta Prohm Tapınağı (Tomb Raider filmi çekilmiştir);

Ve Preah Khan Tapınağı; Neak Pean Tapınağı,Ta Som Tapınağı,East Mebon Tapınağı komplekslerinden biri zaman ve tempomuza bağlı olarak görülebilecektir.

Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restaurantda alacağız. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra saat 16-23 arasında açık olan Gece marketine hareket ediyoruz. Burada Kamboçya el sanatlarının en güzel örneklerini görüp satın alabilirsiniz Geceleme otelimizde.

03.GÜN | 27.12.2022    SIEM REAP 

Otelde sabah kahvaltıdan sonra bir Khmer köyünde bulunan ve klasik Khmer sanatının adeta bir mücevheri sayılan Banteay Srei tapınağını görüp daha sonra Palmiye şekeri üreten bir köyü ziyaret edeceğiz. Butik gemimize geçerken Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerden geçerek ilerleyeceğiz. Kamboçya’nın en büyük gölü olan Tonle Gölü, 150 km genişliğe sahipdir. En ortasından bakıldığında hiçbir kıyısını görmenin mümkün olmadığı bu göl, aynı zamanda doğal kuş yaşamının en çeşitli ve sayıca zengin olduğu bir kuş cennetidir

Öğleden sonra gemimize transfer. Kamaralarımıza yerleşme sonrası “Hoşgeldiniz” kokteyli ve akşam yemeği.

4.GÜN | 28.12.2022  KAMPONG CHHNANG-KAMPONG TRALACH  

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Kampong Chhnang'ı ziyaret edeceğiz. Phnom Penh'ten yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunan Kampong Chhnang kasabası, Tonle Sap'ın en büyük balıkçı limanlarından biridir. Burada ayrıca birçok balık çiftliği var. Bölgenin en iyisi, tüm ülkede önemli bir gelir kaynağı olan güzel geleneksel seramikleriyle ve bölgenin adı Kampong Chhnang, Khmer'deki "çanak çömleğin limanı" anlamına geliyor. Geleneksel bir çanak çömlek işliğinin ziyaret edeceğiz. Burası yüzen bir köy olduğu için yerel teknelerle köyü ziyaret ediyoruz. Burada tüm binalara ulaşım teknelerle yapılmaktadır ve yaşam kanal ağı üzerindedir. Öğle yemeğinde gemiye geri dönüyoruz ve Kampong Tra'ya doğru seyrimize devam ediyoruz.

5.GÜN | 29.12.2022  KAMPONG  TRALACH – KOH CHEN – PHNOM PENH  

Sabah kahvaltısının ardından Kampong Tralach'ta, Wat Kampong Tarlach Leu Pagodasını ziyaret edeceğiz. Kampong Tralach köyünü, pirinç tarlalarının muhteşem manzarası eşliğinde nehre dikey olarak uzanan küçük bir yoldan pagodaya ulaşacağız ki burada birçok görkemli duvar resmi vardır. Pirinç tarlalarının ortasında tamamen izole edilmiş olan pagoda pek fazla ziyaretçi almıyor, bu yüzden izolasyonu onu muhteşem bir mekân haline getiriyor. Öğle yemeği için gemiye dönüyoruz ve yola çıkıyoruz. Sakinlerinin gümüş ve bakır işlerinde uzman oldukları küçük bir köy olan Koh Chen'i ziyaret edeceğiz. Burada pagodaki geleneksel törenlerde veya düğünlerde kullanılan süslemeler yapılır. Fransız bir öğretmen olan Thom Umson'un özel okulunu ziyaret edeceğiz. Tekneye dönüyoruz ve geç saatlerde varacağımız Phnom Penh'e doğru yola çıkıyoruz. Phnom Penh limanında gecelemek için demir atıyoruz.

6.GÜN | 30.12.2022  PHNOM PENH

Sabah kahvaltısının ardından; Phnow Penh Şehir Turu; Kamboçya'nın başkenti olan Phnom Penh 1434 yılında kurulmuştur. Sömürge zamanında kolonial tarzda inşa edilen binalar mimari mirası hala korumaktadırlar.1892'de ahşap olarak inşa edilen ve 1962'de yeniden inşa edilmiş olan Gümüş Tapınağı'nı ve ülkenin simgesel kalbi olan Kraliyet Sarayı'nı ve Kamboçya mimarisinin klasik Khmer tarzındaki en güzel örneklerinden birini ve daha sonra 1917'de Fransızlar tarafından geleneksel Khmer mimari tarzda inşa edilen Güzel Sanatlar müzesine ev sahipliği yapan Ulusal müzeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra, iç savaş sırasında Khmer Rouge tarafından kullanılan tutuklama, işkence ve infaz merkezi Tuol Svay Prey S21 okulunu ziyaret edeceğiz. "Central Market" de yerel ürünleri satın alma imkânınız olacaktır. Bu akşam gemide, dansçılar ve müzisyenler tarafından bir Apsara gösterisi size sunulacaktır. Akşam yemeği ve gemide geceleme.

7.GÜN | 31.12.2022              BORDER – CHAU DOC

Sabah kahvaltısından sonra gümrük işlemlerini tamamlayacağımız Vinh Xuong Sınırına giderek gümrük işlemlerinden sonra öğlen yemeğinin ardından Lady Chua Xu Tapınağının da dahil olduğu Tay An Pagoda, Balık yetiştirme çiftlikleri ve Cham köyünün de içerisinde yer aldığı rehberli Chau Doc turumuzu yapacağız. Yerel pazarı keşfedecek, çocukluğunun bazı yıllarını burada geçirmiş olan ünlü Fransız romancısı Marguerite Duras'ın eski sevgili olan Huynh Thuy Le'nin eski konutunu ziyaret edeceğiz. Devasa pirinç tarlaları arasında yer alan Chau Doc şehri, yüzen çiftlikleri ile sizleri derinden etkileyecektir. Chau Doc balıkçılık ve pirinç çiftçiliği ile gelişmiş çok müreffeh bir kasabadır. Kasabanın içinde sömürge zamanında kolonial tarzında inşa edilmiş eski binaları hala mevcuttur. Bu binaları çevreleyen renkli Pazar kentin canlı kalbidir. Sonrasında küçük bir tekneyle geçeceğimiz Cham köyünde ipek dokumacılarını ve balık çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. “HOŞGELDİN 2023”

8.GÜN | 01.01.2023              SA DEC – VINH LONG – CAI BEI 

Gemide kahvaltının ardından, Marguerite Duras'ın The Lover adlı kitabına dayandırdığı adam olan Huynh Thuy Le'nin eski evini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Sa Dec'de biraz serbest zamanın tadını çıkarıyor ve gemide öğle yemeği yiyip Vinh Long'a doğru yola çıkıyoruz.

Cai Bei Kasabası Mekong'un iki kolu arasındaki delta bölgesinin ortasında yer alır. Küçük teknelerde, Caï Be'nin kolonyal tarzında inşa edilmiş olan kilisesini göreceğiz. Alüvyonla zenginleştirilmiş bir arazi olan Vinh Long, mandalina ve portakalın ülkesidir. Yaşamın tamamı suyun etrafında düzenlenmiş olan ve su üstünde dikey olarak inşa edilmiş evleri ve yüzlerce küçük tekneyi göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme My Tho yakınlarında demirli gemimizde.

 

09.GÜN | 02.01.2023 MY THO - HO CHI MINH CITY

Gemimiz sabahın erken saatlerinde Saigon Nehri'nden büyük ve küçük olmak üzere dört ana kol ile binlerce kanaldan oluşan Mekong Deltasında görkemli Chao Gao Kanalından geçerek My Tho’ya varacaktır. Güzel kokulu ot anlamına gelen, geniş pirinç tarlalarına sahip olan ve 100.000 kişi yaşayan bu güzel şehir meyve bahçeleri, geniş pirinç tarlaları ve bahçeleri ile ünlüdür. Buranın iklimi yıl boyunca sıcaktır ve çevresi de Hindistan cevizi, muz ve mango ağaçları ile doludur. Yerel teknelerle yapacağımız bir gezi ile küçük kanal ağını oluşturan labirentler boyunca bulunan güzel köyleri ve yerel zanaatkarları görüyoruz. Tur sonrası gemimize dönerek Ho Chi Minh City’ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ho Chi Ming City limanında demirli gemimizde. 

10.GÜN | 03.01.2023 HO CHI MINH CITY

Gemide sabah kahvaltıdan sonra yapılacak olan şehir turunda; Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paristeki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali), Reunification Hall –gösteri merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

11.GÜN | 04.01.2023 HO CHI MINH CITY – İSTANBUL

Gemide sabah kahvaltıdan sonra gemimizden ayrılış ve Çin ticaretinin ana merkezi olan Cholon adlı Çin Mahallesini ziyaret edeceğiz. Ardından Cu Chi tünelleri olarak bilinen Vietnam savasının en can alıcı yeri olan bölgeye hareket ediyoruz. Tur sonrası havalimanına transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinden sonra yerel saat ile 22.20’de Türk Havayollarının TK163 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket.

12.GÜN | 05.01.2023          İSTANBUL

Sabah saat 06.00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İptal ve İade Şartları

Tur Hareket tarihine;

 • 181 gün’e kadar %10
 • 180 gün – 121 gün arası %30
 • 120 gün – 91 gün arası %60
 • 90 gün – ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!
RV LAN-DIEP BUTİK NEHİR GEMİSİ:     

Modern olarak dizayn edilmiş Lux.RV LAN-DIEP Butik Nehir Gemisi, 50 M uzunluğunda, 11 M genişliğindedir. 22 adet kabine sahip gemi toplamda 44 misafirine 16-18 deneyimli mürettebatı ile hizmet vermektedir. Tüm kabin tiplerinde; klima, Tv, dahili kullanım için telefon, saç kurutma makinesi, mini buzdolabı, merkezi müzik sistemi ve kasa bulunmaktadır. 


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda
25.12.2022 / 04.01.2023
()
Ana Güverte 11-12 nolu kabinler
3,899.00 USD
5,899.00 USD
Ana Güverte 1-2-9-10 nolu kabinler
3,999.00 USD
5,999.00 USD
Üst Güverte 21-22 nolu kabinler
4,299.00 USD
6,299.00 USD
Ana Güverte 3-4-5-6-7-8 nolu kabinler
4,299.00 USD
6,299.00 USD
Üst Güverte 13-14-15-16-17-18-19-20 nolu kabinler
4,499.00 USD
6,499.00 USD


Önemli Not:
Nehir trafiği ve su seviyesinin alçalma ve yükselme durumuna göre görülecek yerler aynı kalmak üzere seyir günlerinde değişiklik yapılabilir.

GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :                 

 • Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
 • Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 • Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolculara aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.
 • Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcuların pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.
 • Acentemiz, Yolcular ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

 

UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 • Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
 • Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
 • Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.
 • Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

 

TURLAR ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

 • Organize edeceğimiz turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 • Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir.
 • Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.
 • Bazı turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz ya da gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz ve Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Bangkok / Ho Chi Minh – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Bangkok – Siem Reap ekonomik sınıf uçak bileti
 • Havaalanı ve liman vergileri /840 Usd / Tur ücretine dahildir...
 • Bangkok’da 5*otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Siam Reap de 5*otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • M/S Lan Diep Butik Nehir Gemisinde klimalı dış kabinlerde 8 gece tam pansiyon konaklama
  • Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
  • Gemide limitsiz su,soda,kahve ve çay servisi
  • Gemide ücretsiz internet servisi (Belirli bölgelerde iletişim var)
 • Kara Programında lokal restoran ve otelde olarak belirtilen tüm yemekler (içki ve meşrubatlar hariç)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası
 • 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.

 • Bangkok - Siem Reap uçağında ücretsiz bagaj limiti 20 kg olup üstü ücrete tabidir.(Takribi kg.3,5 $)
 • Ayakbastı güncel ücreti: Saigon:30 Usd  Siem Reap:35 Usd olup ülkeye girişte ödenecektir(güncel olarak ücretler degişebilir!!!)
 • Gemi Personeli ve Kara Servisleri için toplam bahşiş 150 Usd (rehberiniz tarafından toplanacaktır)
 • Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Seyahat İptal Sigortası  
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 TL
 • Vize ve servis ücreti
  • Vietnam ve Kamboçya (davetiye ile) vizeleri sınırlarda alınacaktır. Vize ücreti her bir vize için kişi başı yaklaşık 40 Usd olup 2şer adet renkli vesikalık resim gerekmektedir. Vize ücretleri degisebilir!!!