Menü

TRANS SİBİRYA EXPRESS İLE EFSANE YOLCULUK /MOĞOLİSTAN - TATARİSTAN - RUSYAUlan Bator - Ulan Ude - Irkutsk – Baykal Gölü - Krasnoyarsk - Novosibirsk - Ekaterinburg – Kazan - Moskova

Ulan Bator’dan başlayan, Moğol bozkırlarından, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden geçerek Urallara uzanan unutulmaz bir macera…  UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan bir çok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da yurt çadırlarında konaklama, yol boyunca keyifli manzaralar, değişik lezzetler…

Dünya’nın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğu sizi bekliyor.

 

01.Gün |16 Temmuz 2022 |Cumartesi İSTANBUL ¬– ULAN BATOR

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 15:00’da buluşma Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK236 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:25’te Ulan Bator’a hareket. Geceleme uçakta.

02.Gün |17 Temmuz 2022 |Pazar ULAN BATOR

Yerel saat ile 07:20’de varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi de yine burada Moğol kampımızda alacağız.

03.Gün |18 Temmuz 2022 |Pazartesi ULAN BATOR

Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.

04.Gün |19 Temmuz 2022 |Salı ULAN BATOR - TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde sabah kahvaltısı sonrası Tren garına transfer. Trans Sibirya treninde kendimize ait vagonumuza yerleşiyoruz ve maceralı Trans Sibirya tren seyahatimiz başlıyor. Öğle ve Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

05.Gün |20 Temmuz 2022 |Çarşamba ULAN BATOR – TRANS SİBİRYA TRENİ – ULAN UDE

Sabaha  karşı trenimiz Moğolistan – Rusya sınırına varıyor. Moğolistan ve Rusya sınır istasyonlarındaki giriş-çıkış işlemlerinin ardından trenimiz Ulan Ude’ye doğru hareket ediyor. (Yoğunluğa göre sınır işlemleri 2-3 saat sürebilmektedir. Bu sırada trenden inilmeyecektir) Tüm gün tren yolculuğumuz sırasında kahvaltı, öğle ve akşam yemeğimizi trende alacağız. Akşam saatlerinde Ulan Ude’ye  varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

06.Gün |21 Temmuz 2022 |Perşembe ULAN UDE - TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ulan Ude turumuz için hareket ediyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir. İlk olarak şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir merkezine dönerek turumuza devam ediyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Lokal bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

07.Gün |22 Temmuz 2022 |Cuma IRKUTSK – BAYKAL GÖLÜ

Sabah erken saatlerde kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Irkutsk şehrine varıyor ve trenimizden ayrılarak Baykal Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne  gezisinin ardından  öğle yemeğimizi göl kenarında piknik şeklinde alacağız. Daha sonra göl kıyısında bulunan Listviyanka Köyü’ndeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam üzeri göl kenarında yürüyüş yapabilir, köy pazarını gezerek yerel hayatı keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

08.Gün |23 Temmuz 2022 |Cumartesi IRKUTSK – TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Litsviyanka’dan ayrılarak Irkutsk’a hareket ediyoruz. Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, yerel pazarı ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Şehir merkezindeki akşam yemeğinden sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

09.Gün |24 Temmuz 2022 |Pazar KRASNOYARSK- TRANS SİBİRYA TRENİ

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Sibirya’nın bu güzel şehri Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

10.Gün |25 Temmuz 2022 |Pazartesi NOVOSIBIRSK

Trende alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk’e varıyoruz. Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenimizden ayrılıyoruz. Novosibirsk 1,5 milyon nüfusu ile Rusya’nın en büyük üçüncü şehri, Sibirya bölgesinin ise en büyük şehridir. İlk olarak Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok’a gideceğiz Burası bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra  Novosibirsk şehir merkezine hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Novosibirsk caddelerini keşfe çıkabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

11.Gün |26 Temmuz 2022 |Salı Cumartesi NOVOSIBIRSK – TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza devam ediyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turlarımız sırasında lokal bir restoranda alacağız. Akşam yemeği sonrası tren garına transfer. Konaklama trenimizde.

12.Gün |27 Temmuz 2022 | Çarşamba EKATERINBURG

Trende alacağımız kahvaltının ardından  öğle saatlerine kadar Sibirya steplerinde Urallar’a doğru yolculuğumuz devam edecek. Öğle saatlerinde Ekaterinburg’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Öğle yemeği sonrası yapacağımız şehir turu sırasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan Üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

13.Gün |28 Temmuz 2022 | Perşembe EKATERINBURG – TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Bu unutulmaz tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde

14.Gün |29 Temmuz 2022 |Cuma KAZAN – TRANS SİBİRYA TRENİ

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere trenimizden ayrılıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

15.Gün |30 Temmuz 2022 |Cumartesi Çarşamba MOSKOVA

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından trenimiz Moskova’ya varıyor. Moskova’ya varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası DUMA) Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Moskova’nın simgelerinden Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, görülecek yerler arasındadır. Geziler sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman.

Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

16.Gün |31 Temmuz 2022 | Pazar MOSKOVA – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Akabinde ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz. Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:00’de İstanbul’a hareket . Yerel saat ile 23:05’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

Kayıt Şartları

| Min. %15 ödeme ile ön kayıt imkanı          
|
Tur hareket tarihine 60 gün öncesinde bakiye kapama

İPTAL ŞARTLARI (2022 Sezonu)

|Tur hareket tarihinden  90 gün öncesine kadar CEZASIZ İPTAL hakkı (Tur hareket tarihinden 90 gün öncesine kadar Cezasız iptal hakkı sadece tren kısmı için geçerlidir. Uçak bileti kesintileri ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır)                             
| 89 gün – 60 gün arası %60 ceza uygulanır!        
| 59 gün – 30 gün arası %80 ceza uygulanır!                                     
|
29 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!                 
 

NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece tren kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

TRANS SİBİRYA TRENİ VAGON ALTERNATİFLERİ

1.Alternatif: Standard Class Vagon

Kompartmanlarda 1 veya 2 kişi konaklama imkanı

 

Standart Class Vagon 7 yolcu + 1 rehber kompartmanı kapasitelidir. Her kompartman 2 ayrı yataklıdır. Ortak kullanım duş ve wc vagonun her iki başında yer almaktadır ve maksimum 16 kişinin kullanımı için tasarlanmıştır. Vagonlardaki merkezi havalandırma sistemi tren hareket halindeyken devreye girmektedir. Kompartman içerisinde kişisel kullanım için 220V prizler bulunmaktadır.
Kabin Ölçüleri:

Kompartıman Ölçüleri : 2x2  4m2

Yatak Ölçüleri : 65 x195 cm

 

2.Alternatif: Luxe Class Vagon
Kompartmanlarda 1 veya 2 kişi konaklama imkanı

 

Luxe Class Vagon 5 yolcu + 1 rehber kompartmanı kapasitelidir. Her kompartman 1 yatak ve ranza şeklinde açılabilen 2.yataktan oluşmaktadır. Her kompartmanda kişisel kullanım için duş ve wc bulunmaktadır. Vagonlardaki merkezi havalandırma sistemi tren hareket halindeyken devreye girmektedir. Kompartman içerisinde kişisel kullanım için 220V prizler bulunmaktadır.

 

Kabin Ölçüleri:

2,00 x 2,00 m = 4,0 m2

Yataklar 65 x 195 cm

 

Önemli Notlar

| Tren saatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeniyle program akışında değişiklik olabilir. Turların sıralamasında değişiklik olabilir.           
| Standart kompartımanların içerisinde kişiye özel WC ve Duş bulunmamaktadır. Her vagonun sonunda ve başında ortak kullanımlı birer adet WC ve ortak kullanımlı duş vardır.  
| Tur programımız günlük veya gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme restoranlarda yerel lezzetleri tatma imkanı olduğu gibi, tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk ta minumuma indirilmiştir.
|Tren yolculuğu özel kiralanmış vagon ile yapılmaktadır.
Her misafir yolculuğun sonuna kadar kendi özel kompartımanında seyahat etmektedir. Vagon her şehirde içindeki görevlileri ile birlikte emniyetli alanda bekletilmektedir. Böylece her şehre varışta fazla eşya ve bavul taşımaya gerek olmadan, sadece gerektiği kadar eşyanın taşınabileceği el çantaları ile gezilere ve o gece konaklama yapılacak otele gidilebilir. Her destinasyonda bavul taşıma gerekmemektedir.

Önemli Vize Bilgisi

*RUSYA (Yeşil Pasaportlara Vize uygulaması yoktur!)                       
Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir. (       
Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir.

ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda
16.07.2022 / 31.07.2022
()
Alternatif STANDARD CLASS VAGON (Ortak Duş ve WC Kullanımlı Vagon)
6,399.00 EUR
8,299.00 EUR
Alternatif LUXE CLASS VAGON (Kompartmanınızda kendinize ait Duş ve WC Kullanımı)
8,639.00 EUR
11,839.00 EUR
13.08.2022 / 28.08.2022
()
Alternatif STANDARD CLASS VAGON (Ortak Duş ve WC Kullanımlı Vagon)
6,399.00 EUR
8,299.00 EUR
Alternatif LUXE CLASS VAGON (Kompartmanınızda kendinize ait Duş ve WC Kullanımı)
8,639.00 EUR
11,839.00 EUR


| Türk Havayolları ile İstanbul /Moskova / Ulan Bator / İstanbul gidiş-dönüş arası ekonomi sınıfı uçak bileti
| Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama

| Moskova’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama

| Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
| Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama                
| İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
| Ulan Ude’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
| Ulan Bator’da 1 gece Gercampta ( Yurt Çadırı )  oda-kahvaltı konaklama
| Ulan Bator’da  1 gece 4*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
| Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri

| Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yok)

| Trans Sibirya treninde ikramlar (çay, kahve ve içecek )
| Programda belirtilen tüm transferler
| Yerel rehberlik hizmetleri
| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

| Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)     
 

| Lokal rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm tur için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak toplanacaktır)
|
Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
| Rusya Vize ücreti (180 Euro)
| Seyahat iptal sigortası
| Yurt dışı çıkış harcı