Menü

VADİLER ÜLKESİ KIRGIZİSTAN1. Gün  (10 Temmuz Pazar)                      Ala Archa Milli Parkı - Bişkek

Saat 08.55'te Kırgizistan'in başkenti Bişkek'e varış. Pasaport işlemlerimizin ardından bizi bekleyen aracımız ile Ala Archa Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Tanrı Dağları’nda yüksek bir noktada bulunan Milli Park, doğal güzelliği ve biyolojik çeşitliliği ile dikkat çekiyor.

Park ile aynı adı taşıyan Ala Arça Nehri vadinin içinden Bişkek’e doğru akar. Parkta öğle yemeğimizi aldıktan sonra, güzel bir doğa yürüyüşü bizi bekliyor. Daha sonra başkent Bişkek’e doğru yola çıkıyoruz. Bişkek’e varışta otelimize yerleşme ve kısa bir dinlenme sonrası yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün  (11 Temmuz Pazartesi)               Bişkek

Otelde kahvaltı sonrası Bişkek şehir turu için hareket ediyoruz. Kırgızistan'ın en büyük meydanı Ala Too, şehrin önemli yapıları Manas Anıtı, Başkanlık Sarayı, Devrim Anıtı, Lenin Anıtı, Eski Meydan, Parlamento Binası, Oak Park, Zafer Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Oş Pazarı ve TZUM Çarşısı’nda serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

3. Gün  (12 Temmuz Salı)                        Bişkek – Tokmok – Balasagun - Burana Kulesi –Boom Kanyonu Issık Gölü

Otelimizde sabah kahvaltısı. Bugün oldukça yoğun ama harika bir gün ve harika bir yolculuk bizleri bekliyor. Issık Gölü Kıyısı’nda bulunan Bişkek’e 240 Km mesafedeki Çolpon Ata’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tokmok şehrinden geçerek Karahanlılar’ın başkenti  Kayıp şehir Balasagun’da Burana Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. İpek Yolu üzerinde bulunan bu bölgede Türk boyları  çok eski devirlerden beri yaşamaktaydı. Burada yapacağımız gezi ve alacağımız ilginç bilgilerden sonra Boom Kanyonu’na hareket ediyoruz. Boom geçidinde yerel bir lokantada alacağımız öğle yemeği sonrası Issık Gölü kıyısındaki Çolpon Ata’ya hareket. Varışımızda ilk olarak gölde tekne turu yapıyor ve devamında Çolpan Ata - Petroglyph Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra göl kıyısındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün (13 Temmuz Çarşamba)                Çolpon Ata – Grigoriev Geçidi – Semenov Geçidi                                                                   Jirgalan Vadisi

 

Otelimizde sabah kahvaltısı sonrası Jirgalan Vadisi’ne doğru yola koyuluyoruz. Yol üzeri Grigoriev ve Semenov kanyonlarına uğrayacağız. Jirgalan’a varışta otelimize yerleşme ve öğle yemeği sonrası, buradaki bir çiftliği ziyaret ediyoruz. Dönüşte akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün  (14 Temmuz Perşembe)               Jirgalan – Karakol

Otelde kahvaltının ardından Kırgızistan'ın bir başka șehri Karakol'a hareket ediyoruz. Karakol’a varışta alacağımız öğle yemeği sonrası şehir turumuz başlıyor.  Bu turda, Rus Kutsal Ruh Katedrali, Dungan Camii, Prejevalsiki Müzesi’ni göreceğiz. Gezi bitiminde yerel bir  restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize transfer, yerleşme ve geceleme.

6. Gün (15 Temmuz Cuma) Karakol – Jeti Oguz Geçidi - Barskoon Geçidi – Masal Kanyonu – Kochkor Köyü – Son Kul (Son Göl)

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Kochkor Köyü’ne hareket. Yolda Jeti Oguz Kanyonu ve Masal Kanyonu’nu na uğruyoruz. Jeti Oguz (yedi öküz geçidi) adını yan yana duran yedi boğayı andıran kayalardan alıyor. Doğa harikası bu bu kanyonlar kızıl kum yapıları ve ilginç doğal oluşumlarıyla bir çok efsaneye konu olmuş. Burada yapacağımız gezi sonrası öğle yemeğimizi Koçkor Köyünde alacağız. Daha sonra yurt çadırlarında konaklayacağımız Son Gölü’ne gideceğiz. Akşam yemeğimizi de burada alıyoruz. Geceleme, yurt olarak adlandırılan Kırgız çadırlarında.

7. Gün  (16 Temmuz Cumartesi)   Son Kul (Son Göl) – Kochkor Köyü – Orto Tokoy Su Rezervuarı – Bishkek)

Kampta alacağımız kahvaltı sonrası Koçkor Köyü’ne gidiyoruz. Bugün, geçimini çoğunlukla çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayan Koçkorluları ve Kırgız kültürünü yakından tanıma fırsatını bulacağız. İlk olarak göçebe hayatının mirası olan ve şırdak usulü denen el yapımı halı sanatının detaylarını öğreniyoruz. Geleneksel öğle yemeği sonrası Kırgızların diğer önemli bir geleneği, kartalla avlanmanın detaylarının gösterildiği bir etkinliği izleyeceğiz. Daha sonra Çu Nehri’nin oluşturduğu Orto Tokoy Su rezervuarına uğrayıp Bişkek’e doğru yola çıkıyoruz. Bişkek’te yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası serbest zaman.

Yerel saat ile 23.30’da Bişkek havalimanına transfer ve bilet, bagaj ve pasaport işlemleri.


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
09.07.2022 / 17.07.2022
()
Oda Fiyatı
1,399.00 EUR
1,649.00 EUR
1,399.00 EUR
10.07.2022 / 16.07.2022
()
Uçaksız Oda Fiyatı
1,299.00 EUR
1,549.00 EUR
Uçaksız + Komisyonsuz
1,050.00 EUR
1,050.00 EUR
10.07.2022 / 17.07.2022
()
Uçaksız Oda Fiyatı
1,299.00 EUR
1,549.00 EUR
Uçaksız + Komisyonsuz
1,050.00 EUR
1,050.00 EUR


- Programda belirtilen tüm konaklamalar (5 Gece 4 yıldızlı otellerde, 1 gece yurt çadırında oda kahvaltı konaklama)

- Programda belirtilen bütün yemekler (7 öğle, 7 akşam yemeği)

- Tüm transferler

- Programda belirtilen bütün turlar

- Tüm müze, park, ören yerleri giriş ücretleri
- Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri (rehber grubu Bişkek havalimanında karşılayacaktır )

- Türsab zorunlu mesuliyet sigortası

- Şahsi harcamalar
- Seyahat ve Sağlık sigortası
- Şoför, Rehber, Yerel Rehber Bahşişleri (İsteğe bağlı)