Menü

IVAN BUNIN GEMİSİ İLE VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

29.05.2022Moskova – Ugliç – Goritsi – Kiji – Mandrogi – Sartavala - St.Petersburg

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…

 

Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St.Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz..

Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet seviye havuzu da bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır..

01.Gün |07 Ağustos 2022 |Pazar İSTANBUL – MOSKOVA

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

02.Gün |08 Ağustos 2022 |Pazartesi MOSKOVA

Kahvaltı sonrası ücretsiz Kremlin + 1 Katedral turu düzenlenecektir. Kremlin turu sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Metro Arbat Turu ve ekstra Borodino Panorama Müzesi +Novodevici Turuna katılabilirler Tur sonrası gemimize transfer kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

03.Gün |09 Ağustos 2022 |Salı UGLİÇ

Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00’da Goritsi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

04.Gün |10 Ağustos 2022 |Çarşamba GORİTSİ

Gemide kahvaltı sonrası gemi içi etkinliklere katılabilir veya güvertenizde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Saat 12:00’da Goritsi’ye varış. ücretsiz Aziz Kiril Manastırı turu için Kiril Kasabası’na hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve saat 15:30’da Kiji’ye hareket. Öğle yemeği sonrası geminin üst güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde

05.Gün |11 Ağustos 2022 |Perşembe KİJİ

Kahvaltı sonrası güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası saat 17:00’da Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kiji’de yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 20:30’da Mandrogi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

06.Gün |12 Ağustos 2022 |Cuma MANDROGİ

Kahvaltı sonrası saat 12:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). Piknik şeklinde öğle yemeği sonrası 17:00’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

07.Gün |13 Ağustos 2022 |Cumartesi Sortavala

Gemide sabah kahvaltısı sonrası Sortavala’ya varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Sortavala, tarih boyunca İsveç – Finlandiya – Rusya arasında yer değiştirmiştir. Özerk Karelya Cumhuriyeti’ne bağlı olan şehir Finlandiya sınırına yakın bir noktada bulunmaktadır. Burada yapacağımız turda mimarisi ve güzel doğası ile dikkat çeken, yirmi bin nüfuslu bu sevimli ve güzel kenti keşfedeceğiz. Gezi sonrası serbest saatler ve akşam saatlerinde  geminin St.Petersburg’a hareketi. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

08.Gün |14 Ağustos 2022 |Pazar ST.PETERSBURG

Kahvaltı sonrası saat 09:00’da St. Petersburg’a varış. Burada özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ücretsiz Hermitage Müzesi Turu. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Kanal Turu’na katılabilirler.

 

Tur sonrası otelimize transfer odalara yerleşme ve  akşam yemeği. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında St. Petersburg turuna katılabilirler. Geceleme St.Petersburg otelimizde.

09.Gün |15 Ağustos 2022 |Pazartesi ST.PETERSBURG - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz (ekstra tura katılmayan misafirlerimiz valizlerini bagaj odasına bırakabilirler.). Tur sonrası St.Petersburg Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:15’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 18:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÖNEMLİ VİZE BİLGİSİ

Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.          
Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir.

ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.

EKSTRA TUR LİSTESİ

Metro – Arbat Turu (35 Euro)          
Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller ve değişik süslemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Moskova Metrosu Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya’nın bir dönem yaşadıkları ev de Arbat Sokağındadır.  


Işıklar Altında Moskova Gece Turu (35 Euro) Işıklar Altında St Petersburg Gece Turu (35 Euro)
Moskova ve St Petersburg, akşamları bambaşka bir kimliğe bürünür. Özellikle yaz aylarında tam kararmayan hava bu şehirlerin akşamlarına ayrı bir güzellik ve tat katar. Akşam saatlerinde görkemli binalar üzerine yansıyan ışıklarla, şehir adeta bir masal kentine dönüşür.

Borodino Panorama Müzesi +Novodevici Turu (45 Euro)         
1812’de Napolyon’un dev ordusu ile Rusya’ya saldırmasının ardından Borodino’da yapılan kanlı muharebenin tasvir edildiği 360 derecelik devasa tablo görenleri şaşkına çevirmektedir. Dünyanın bu alandaki sayılı müzelerinden biri olan Borodino Panoraması sanat ve tekniğin mükemmel bir bileşimi olarak kabul edilir. Novodeviçi, Rus tarihinde önemli şahsiyetlerin, sanatçıların, bilim ve devlet adamlarının gömüldüğü mezarlıktır. Nazım Hikmet’in mezarı da burada bulunuyor.

Kanal Turu (İkramlı) (45 Euro)     
Kuzeyin Venedik’i diye adlandırılan St. Petersburg 50’ye yakın irili ufaklı ada üzerine kurulmuştur. Bu adaların arasında bulunan kanal ve nehirlerde yapılan tekne turunda bu güzel şehrin bir başka yüzünü Şampanya ve Votkalarınızı yudumlayarak keşfetmenin keyfine varacaksınız.

Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turu (70 Euro)      
Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ve muhteşem yazlık sarayı ile ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St. Petersburg’un silüetini izleyebilirsiniz.

 

Sibirya ve Kazak Dansları Turu (55 Euro) (ikramlı)        
Rusya’nın değişik yörelerinden esintiler taşıyan dans, müzik ve renk cümbüşü.  2 saate yakın süren programda Geleneksel Rus müzik ve danslarının yanında Don Kazaklarının gösterisi ayrı bir yer tutuyor.

St.Petersburg Bale Gösterisi          
Bale gösteri fiyatları oyun ve salona göre değişken olup bilet alınırken kesinlik kazanır.

Ekstra turlar gemi şirketinin organizasyonu olup acentemizin hizmeti Türkçe rehberlikle sınırlıdır

 

MS BUNIN GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

Teknik Bilgiler :
Uzunluğu    : 129,1 m
Genişliği      : 16,7 m
Derinliği      : 2,76 m
Yolcu sayısı :  200 kişi

Gemide Rus mutfağı ve Avrupa mutfağından yemekler sunan bir adet restoran ve üç adet bar (Büyük bar, panorama bar ve beer bar), bulunmaktadır. Geminin etrafında yürüyüş imkanı sunan güverteler, hediyelik eşya dükkanı, geniş bir güneşlenme terasına sahip büyük güverte ve sağlık hizmeti de gemide mevcuttur. Gemi tamamen klimalıdır. Alt güverte hariç tüm kabinlerde açılabilen panoramik pencereler bulunmaktadır. Tüm kabinlerde özel duş/WC, mini buzdolabı, klima/ısıtma sistemi, TV, telefon ve radyo mevcuttur. Gemideki Voltaj 220'dir.

 

İLAVE ÜCRETLER (kişi başı)

Havalimanı ve Liman vergileri

400 Euro

Gemi Personeli Servis Ücreti (Gemide nakit olarak ödenmektedir)
(Günlük kişi başı 10€ toplamda kişi başı 60€ gemide nakit olarak ödenmektedir)

60 Euro

Vize Ücreti

160 Euro

İPTAL ŞARTLARI

Tur Hareket tarihine;                                         
|
120 gün – 90 gün arası %20                                                           
| 89 gün – 60 gün arası %40                                   
| 59 gün – 31 gün arası %60                                
| 30 gün – 22 gün arası %90                                
| 21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!  

               
NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda
29.05.2022 / 06.06.2022
()
Alt Güverte 11 m2 (Yataklar birleşebilir, 3 ve 4 kişi konaklama imkanı mevcuttur)
1,099.00EUR
1,498.00EUR
Ana Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,299.00EUR
1,798.00EUR
Orta Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,399.00EUR
1,998.00EUR
Üst Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,499.00EUR
2,198.00EUR
Junior Suite (Açılır Pencere) 13 m2(Yataklar birleşebilir)
1,699.00EUR
2,598.00EUR
10.07.2022 / 18.07.2022
()
Alt Güverte 11 m2 (Yataklar birleşebilir, 3 ve 4 kişi konaklama imkanı mevcuttur)
1,099.00EUR
1,498.00EUR
Ana Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,299.00EUR
1,798.00EUR
Orta Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,399.00EUR
1,998.00EUR
Üst Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,499.00EUR
2,198.00EUR
Junior Suite (Açılır Pencere) 13 m2(Yataklar birleşebilir)
1,699.00EUR
2,598.00EUR
07.08.2022 / 15.08.2022
()
Alt Güverte 11 m2 (Yataklar birleşebilir, 3 ve 4 kişi konaklama imkanı mevcuttur)
1,099.00EUR
1,498.00EUR
Ana Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,299.00EUR
1,798.00EUR
Orta Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,399.00EUR
1,998.00EUR
Üst Güverte (Açılır Pencere) 9 m2 (Yataklar birleşebilir)
1,499.00EUR
2,198.00EUR
Junior Suite (Açılır Pencere) 13 m2(Yataklar birleşebilir)
1,699.00EUR
2,598.00EUR


| THY ile İstanbul Havalimanı – Moskova / St.Petersburg – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
| Bunin gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

| Moskova’da 1 gece ve St. Petersburg’da 1 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
| Moskova ve St. Petersburg’da yarım günlük panoramik şehir turları

| Moskova’da Kremlin Turu + 1 Katedral Turu
| St Petersburg’da Hermitage Müzesi Turu
| Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar                             
| Mandrogi’de piknik yemeği
| Programda belirtilen havalimanı transferleri
| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
| Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)

| Gemide valiz taşıma hizmeti
| Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
| Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
| Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)

 

| Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 400 Euro)
| Gemi personeli
servis ücreti (Günlük kişi başı 7 Euro toplamda kişi başı 63 Euro) Gemide nakit ödenmektedir
| Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
| Rusya Vize ücreti (160 Euro)
| Seyahat iptal sigortası
| Yurt dışı çıkış harcı
| Ekstra Turlar (nakit euro şeklinde ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)